Psikoloji & Psikiyatri

Psikoloji ve psikiyatrinin internet adresi

Klinik Psikolog Ali Bıçak

Ali Bıçak - Ali Bıçak

Klinik Psikolog Ali Bıçak Kimdir?

 

Klinik Psikolog Ali Bıçak, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTU) Psikolojik Danışmanlık bölümünden 1997 yılında mezun oldu. Akdeniz Üniversitesi Eğitim Yönetiminde Yüksek Lisansını 2006 yılında tamamladı. EsenYurt Universitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini başarı ile sürdürdü ve Antalya’ da Klinik Psikolog ünvanını aldı

Bir Çok farklı psikoterapi eğitimlerinin yanı sıra, tamamı 3 yıl süren İstanbul Psikoterapi Enstitüsü‘nde Bütüncül Psikoterapi Teorik, Formülasyon ve Süpervizyon eğitimini tamamladı. Aralık 2016-Mart 2017 tarihleri arasında, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezinde, 13 hafta süren toplam 200 saatlik hipnoz eğitimini tamamladı ve Sağlık Bakanlığı onaylı Hipnoterapist sertifikasını elde etti. Antalya Klinik Psikolog Ali Bıçak, bunların yanında, psikoterapi alanıyla ilgili vakit buldukça farklı eğitim ve kongrelere katılmaya, mesleki beceri ve deneyimimi artırmaya özen gösteriyor.

Şu an Antalya Klinik Psikolog olarak çalışan Ali Bıçak, ODTU lisan eğitiminin ardından, 1997 yılından 2011 yılına kadar, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı çeşitli ilk ve orta dereceli okullarda Psikolojik Danışman olarak görev yaptı. Klinik deneyimini her ne kadar okullarda yaptığı aile, ergen ve çocuklarla sürdürdüğü psikolojik danışmanlık ve rehberlik görüşmeleri oluştursa da, asıl olarak MEB’den ayrıldıktan sonra psikoterapi alanına daha fazla ağırlık verir oldu.

Antalya Klinik Psikolog Ali Bıçak iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.