Psikoloji & Psikiyatri

Psikoloji ve psikiyatrinin internet adresi

Bireysel Terapi Nedir?

Klinik Psikolog Çağla Ulaş
Bireysel Terapi Nedir Çağla Ulaş e1515840645432 - Bireysel Terapi Nedir?
Bireysel terapi, davranış değişikliğini kolaylaştırarak yaşam kalitesini artırmayı hedefleyen terapist ve danışan arasında güven ilişkisiyle oluşan terapotik süreçtir. Bu süre zarfında danışan kaçındığı veya altta yatan sorunlarla yüzleşme fırsatı bulur. Terapist bireyin değiştirmek istediği davranış veya diğer şikayetlerini kontrol altına alarak farkındalık kazanma fırsatı bulur.

Doğru zamanda atılan adımlar karşılıklı güven ilişkisiyle benlik saygısını arttırmakla birlikte bireyin kendisini yaşadığı sorunların çözüm yollarının kendi içinde var olduğunu keşfeder ve bu kaynakları nasıl kullanması gerektiğini öğrenir.

Bireysel Terapiye Ne Zaman Gidilmeli?

Bireysel terapi tanısı konmuş yada yaşamında ruhsal veya gelişimsel alandaki sorunlar sebebiyle işlevselliğini kaybetmiş olan insanların hayat kalitesi de olumsuz etkilenmektedir. Birey bununla yalnız başa çıkmakta zorlanabilir. Bu durum kişinin günlük hayatını ve ayrıca kendisini birçok yönden olumsuz olarak etkileyebilir. Bu sebepten dolayı birey destek ihtiyacı duyduğunda hiç vakit kaybetmeden bir uzmandan terapi desteği alması önemle tavsiye edilir.

 

Klinik Psikolog Çağla Ulaş

www.caglaulas.com