Psikoloji & Psikiyatri

Psikoloji ve psikiyatrinin internet adresi

Psikolog Deniz Tunçer

Deniz Tunçer - Deniz Tunçer

Psikolog Deniz Tunçer Kimdir?

 

Psikolog Deniz Tunçer 15 Ekim 1963 Çorlu/Tekirdağ doğumludur. İlköğretimini, babasının görevi nedeniyle, Balıkesir’ de başlayıp, İstanbul’da tamamladı. Daha sonra eğitiminin tamamını ve yaşamını İstanbul’da sürdürdü. İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü’nden 1985 yılında mezun oldu.

10 Ay Özel Hayat Dispanseri’nde “engelli çocuklar”la Özel Eğitim üzerinde çalıştı. 1986 yılında, Hava Harp Okulu’nda çalışmaya başladı. Hava Harp Okulu Öğrenci Alay Komutanlı’ğında Havacılık Psikolojisi ve Ergenlik Psikolojisi alanında çalışmaları oldu. 2006 yılında, Hava Harp Okulu’ndaki görevinden 20 yılını doldurarak emekli oldu. Bir Ben Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri kurdu. Halen DİES- Davranış, İletişim, Eğitim, Stratejisi’ nde, mesleki çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu süreç içerisinde de Newport Internatıonal University’de “Gelişim Psikolojisi, Psikolojiye Giriş, Antropolojiye Giriş, İnsanlık Tarihi” derslerini 2 dönem verdi. Egem Güvenlik Okulu’nda bir dönem “İletişim Teknikleri” dersine girdi. Bir dönem de, Şıpka&Şıpka Family Mediation Aile Sorunları Merkezi ile birlikte, Aile Mahkemeleri’nde “bilirkişi” olarak çalıştı. Meslek yaşamında, genel olarak, Havacılık ve Uçuş Psikolojisi, Ergenlik Psikolojisi, Stresle başa çıkma, Atılganlık Grup Eğitimi, Mesleki Benlik Saygısı, Liderlik ve Yöneticilik, Mülakat Teknikleri alanlarında çalıştı ve çalışmaya devam etmektedir.