Psikoloji & Psikiyatri

Psikoloji ve psikiyatrinin internet adresi

Gelecekten Mektubunuz Var

Klinik Psikolog Esin Nur Akyıldız
gelecektenmektubunuzvar - Gelecekten Mektubunuz Var :)

Hep falcılara gidip duruyorsunuz… Ve hep size güzel, istediğiniz şeyleri söylesin diye uğraşıyorsunuz…. Bazen güzel, bazen kötü şeyler söyleseler de, gitmeye devam ediyorsunuz… Neden?

Çünkü merak ediyorsunuz…

Acaba nasıl bir hayatım olacak?

Acaba neler beni bekliyor olacak?

Acaba hayal ettiğim herşeyi gerçekleştirebilecek miyim?

Acaba benim için doğru insan ‘O’ mu olacak?

Acaba hayal ettiğim işe sahip olacak mıyım?

Peki size gelecekten, on sene sonrasından bir mektup geliyor olsa ve ‘Hayal ettiğin ve istediğin herşeyi gerçekleştirdin.’ dese…. Ne yaparsın?

Ne şahane olur, öyle değil mi? 🙂

Muhteşem olur? 🙂

Neleri hayal ediyorsun ve nelerin gerçekleşmesini istiyorsun, sesli sesli düşünmek ister misin?

Düşünebiliyor musun hepsi gerçekleşecekmiş….. O zaman ne yaparsın… Arada bir karamsarlığa düşmene neden olan gri bulutların altında kalmaya devam mı edersin? Yoksa, silkelenip, kendine gelir… Hep, istediğin herşeyin gerçekleşeceğine olan inancınla, o istediklerine yaklaşmak için harekete mi geçersin, korkusuzca ?

Çok enteresandır… İnsanlar bazen hep istedikleri insanlar, ilişkiler, hayatlar için birşeyler yapmak zorunda hissederler kendilerini…. Halbuki, öncelikli olarak, zorunda hissetmeleri gereken şey, kendi hayatları ve istedikleriyle ilgili gerçekleştirmeleri gereken şeylerdir….

Düşünsenize mektupda yazan şeylerden biri de şu oluyormuş ‘Keşke bu kadar çok başkalarını düşüneceğine, biraz da kendini düşünseydin… Hayal ettiğin şeylere daha hızlı ve daha erken kavusurdun ve daha çok istediklerini yaşardın…. ‘

Nasıl hissedersin kendini?

Pek tabii ki hepimizin hayatında önem verdiğimiz ve üzgün olduğunda yüzünü gülümsetmek ve rahatlatmak için elimizden gelenin en iyisini yapmay açalıştığımız kıymetlilerimiz vardır… Fakat acaba biz en az onlar kadar kıymetli olduğumuzu ne zaman hatırlarız?

Ya biri bize hatırlatır… Ya da başkalarına konsantre olmaktan unutur gideriz… Ama genelde birileri hep hatırlatır…. Yeter ki siz onları kulak ardı etmeyin, ve duyun….

Gelecekten gelen mektuba geri dönecek olursak eğer…. Burdaki amaç şudur aslında…. O kadar çok bazen karamsarlık bazen umutsuzluk, bazen de korkuların içinde sıkışmışlık duygusundan dolayı kendimizi, ait olmadığımız ve istemediğimiz durumlara sokarız ki… Birilerinin ‘İstediğin şey, bu değil…. Eğer istediğin şey bu değilse, istediğine doğru hareket et.’ demesi gerekir….

Düşünsenize, gelecekte çok sevdiğiniz, çok güvendiğiniz, ruhunuz ve kalbinizle bire bir uyan bir kaç dostunuz olacağını bilseniz, gereksiz arkadaşlıklarla zaman harcar mısınız? Ya da çok mutlu bir aileniz olacağını bilseniz, neden şu, bu olmuyor diye kendi kendinize düşünür müsünüz? Olmuyordu çünkü o, ‘O’ değildir…

Hayatınızda biraz da hiç düşünmenize gerek kalmadan, kendiliğinden olan şeylere konsantre olur musunuz? Bazen öyle tesadüfler, öyle süprizler enteresan bir şekilde denk düşer ki… sizin hiç birşey yapmanıza gerek kalmaz…

Güzel ve mutlu şeylere konsantre olunuz… Ve kıymetli zamanınızı hak ettiğiniz şekilde huzurla geçiriniz….

Siz neyi istediğinizi ya da istemediğinizi bildiğiniz sürece, olumsuz ve kötü birşey yaşama ihtimaliniz yoktur..

Gelecekten size süprizlerle akacak mektuba da, biran önce sahip olun….

PS: Falcıların söyledikleriyle bilinçaltınızı yönlendirerek onları haklı çıkartmaya çalışmaktansa, kendi sezgilerinize ve hislerinize güvenerek kendinizi hayata teslim ediniz…. Ve kendi bilinçaltınızı ve bilincinizi kendi istediğiniz şekilde yönlendiriniz…

Klinik Psikolog Esin Nur Akyıldız

www.enatherapia.com