Psikoloji & Psikiyatri

Psikoloji ve psikiyatrinin internet adresi

Şişme Balonla, Şişmemiş Balon Arasındaki Farkı Bilir Misiniz?

Klinik Psikolog Esin Nur Akyıldız
işme Balonla Şişmemiş Balon Arasındaki Farkı Bilir Misiniz Esin Nur Akyıldız e1479297414504 - Şişme Balonla, Şişmemiş Balon Arasındaki Farkı Bilir Misiniz?

Biri içine nefes verldkçe şişirilir, şişirilir ve bir noktadan sonra yer kalmazsa şayet, patlar. Diğeri ise, oldukça esnektir. Bir o taraftan, bir bu taraftan çekiştirilse de koparılabilme ihtimali yoktur.

Hatta balon çok sağlam bir metaryalden yapıldığı için günümüzün spor salonlarında, ağırlık antremanlarının yerini alırcasına kullanılmaya başlanmıştır.

İnsan ruhu da tıpkı balona benzer, bazen bir takım insanlar olumlu pozitif enerjisiyle bol oksijenli nefesler verirler.

Enerji verdikleri insanlar bile şaşırırlar. Nefes aldıkça, bu kadar görkemli ve ihtişamlı durabildiklerini görmek, aynı zamanda kendilerini tekrardan keşfetmeleri onlara çok iyi gelir…. Sonrasında bu farkındalıkla birlikte, içlerini nefesle dolduran insanların yarattığı balon katmanlarıyla şişirmeye, güçlenmeye başlayan insanlar haline gelirler. O kadar güçlenirler ki, dışardan bir iğneyle ‘tısssss’ etkisi yaratacaklarına inanan insanları şaşırtırlar.

Çünkü her pozitif, güzel nefes üflenişinde, içine kat ve kat daha da kalınlaşan lastik balonlar çok kalın bir lastik katmanı oluşturur. Dolayısıyla, hem sişirilmemiş balon kadar esnek, hem de içi ‘hiçbir tısss’’la söndürülmeyecek kadar güçlü bir balon haline gelir.

Hayatınıza, içinizi karbondioksitli havasıyla dolduran insanlar yerine, tertemiz oksijeniyle, sizi daha da gençleştiren, daha enerjili ve daha da mutlu hale getiren insanlardan oluşan bir lastikler kalkanı yarattığınız bir hayat yaşamanızı dileriz.

Hatta mümkünse, yarattığınız balonu ateşleyerek, çıkartabileceğiniz en yüksek noktalara kadar yükseldiğiniz, yaşam enerjinizin her daim, hep yüksek olduğu bir hayat yaşayınız.

PS: Tabiki hepimizin yaşam enerjisi, dönem dönem iniş ve çıkışlar yaşayabilmektedir. Burdaki formül, sizinki düştüğünde de, ruhuna, kişiliğine ve kalbine güvendiğiniz insanlardan, destek alabilmeniz yönündedir.

Klinik Psikolog Esin Nur Akyıldız

www.enatherapia.com