Psikoloji & Psikiyatri

Psikoloji ve psikiyatrinin internet adresi

Klinik Psikolog İpek Gökozan

ipek gökozan - İpek Gökozan
Klinik Psikolog İpek Gökozan Kimdir?

 

Koç Üniversitesi Psikoloji ve İşletme bölümlerini eş zamanlı olarak başarı bursu ile bitirmiştir. Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programından “Sınav kaygısı ve Grup Terapisi” konulu projesi ile bölüm birincisi olarak mezun olmuştur.

Lisans eğitimi sırasında Prof. Dr. Yankı Yazgan – Güzel Günler Kliniği’nde, Amerikan Hastanesi Çocuk Psikolojisi Bölümü’nde, Çapa Tıp Fakültesi Nöropsikoloji Bölümü’nde ve Marmara Üniversitesi Hastanesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde staj yapmıştır.

Ayrıca lisans eğitimi devam ederken Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü ve Michigan Üniversitesi ile eş zamanlı olarak yürütülen “Zihinsel Kapasiteyi Geliştirme Projesi” nde proje asistanlığı yapmıştır.

Yüksek lisans eğitimi sırasında -Tübitak Proje Asistanlığı (Dr. Müjgan İnözü ve Yard. Doç. Dr. Ekin Eremsoy’un yürüttüğü Tiksinme ve Obsesif Kompülsif Bozukluk Projesi) yapmıştır. Doğuş Üniversitesi Psikoloji Eğitim Merkezi’nde (DÜPEM) Klinik Psikolog olarak çalışmıştır ve bireysel, ergen ve çocuklarla canlı süpervizyon eşliğinde psikoterapi ve psikolojik değerlendirme uygulamaları yapmıştır.

İpek Gökozan 2013 Şubat ve Haziran ayları arasında İstanbul Madalyon Psikiyatri Merkezi’nde çalışmıştır. 2013 Eylül’den 2014 Kasım’a kadar İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Psikolojik Destek Birimi’nde uzman psikolog olarak çalışmış; üniversite öğrencilerine, akademik ve idari kadroya terapi hizmeti vermiştir. Eş zamanlı olarak İstanbul Tıp Merkezi’nde yarı zamanlı klinik psikolog olarak çalışmıştır.

Gökozan, MMPI,TAT, WISC-R, Bender-Gestalt Görsel Motor Testi, Beier Cümle Tamamlama Testi, İnsan ve Aile Çizimi, Ağaç ve Ev Çizimi, RORSCHACH: Bütünleyici Sistem (Exner) gibi testlerin uygulama ve değerlendirme eğitimlerini almıştır.

Meslek hayatına 2014 Aralık ayından bu yana Madalyon Psikiyatri Merkezi’nde Klinik Psikolog olarak devam etmektedir. Ek olarak Işık Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.