Psikoloji & Psikiyatri

Psikoloji ve psikiyatrinin internet adresi

Uzman Psikolog Mehmet Kılıç

Mehmet Kılıç - Mehmet Kılıç
Uzman Psikolog Mehmet Kılıç Kimdir?

 

Mersin Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olan Uzman Psikolog Mehmet KILIÇ, Dokuz Eylül Üniversitesi Aile Eğitimi ve Danışmanlığı Bölümü’nde Tezli Yüksek Lisans yapmış, halen Ege Üniversitesi’nde Doktora eğitimine devam etmektedir. Bunun yanı sıra Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da bulunan Aarhus Üniversitesine bağlı Denmark Pedagogy Institute Master Programında pedagoji eğitimi almıştır.

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde çocuk ve aileleri ile çalışan Uzman Psikolog Mehmet KILIÇ, Adalet Bakanlığına Bağlı olarak aile ve çocuk mahkemelerinde 5 yıl uzman olarak boşanan çiftler ve çocukları ile çalışmıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi’nde 3 yıl yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak dersler vermiş ve halen kurucusu olduğu Değişim Psikoloji Danışma ve Eğitim Merkezi’nde uzman psikolog olarak birey ve çiftlere İzmir’de psikolojik destek hizmeti vermeye devam etmektedir.

Psikolojik danışmanlık hizmetinin yanı sıra, İzmir’de psikolog ve psikolojik danışmanlara yönelik eğitim ve süpervizörlük çalışmalarını sürdürmekte, çeşitli yerel ve ulusal gazetelerde yazılar yazmaktadır ve televizyon programlarına katılmaktadır. İzmirde bulunan bir çok üniversitede eğitmen ve süpervizör olarak ders ve eğitimler vermektedir.

Uzman Psikolog Mehmet KILIÇ psikoterapi sürecinde; bilişsel davranışçı terapi, şema terapi, psikodinamik yönelimli psikoterapi ve psikodrama/monodrama terapi ekollerini kullanarak entegratif psikoterapi çalışmaları yürütmektedir.