Psikoloji & Psikiyatri

Psikoloji ve psikiyatrinin internet adresi

ONLİNE PSİKİYATRİST

Online Terapi

Online Psikoterapi

Online Danışma

Telepsikiyatri

online psikiyatri e1548016256711 - Online Psikiyatri

İnternetin yaygın olarak kullanılmaya başlanması ve internet üzerinden online görüşme olanağının ortaya çıkması ile birlikte doktora ulaşmanın yeni bir yolu açılmıştır. Aynı durum ruh sağlığı ve hastalıkları alanı için de geçerlidir. Çeşitli nedenlerle psikiyatriste yüzyüze görüşmeye gidemeyenler internet üzerinden kendisinin ya da bir yakınının yaşadığı ruhsal sorunlar nedeniyle psikiyatrik yardım, destek, danışmanlık ya da terapi alabilmektedirler.

Ruh sağlığı ve kişisel gelişim konularında internet ortamında yapılan danışma ve terapi hizmetlerinin yararlı olup olmayacağı konusunda daha önceki yıllarda var olan tereddüt son yıllarda ortadan kalkmaya başlamıştır. Gelecek yıllarda giderek yaygınlaşacak gibi görünen bu uygulama bilgilendirme, danışmanlık ve terapi amacıyla kullanılabilmektedir.

İnternet üzerinden (sanal ortamda, uzaktan) ruh sağlığı, kişisel gelişim ya da ruhsal sorunlar için yardım, destek, danışmanlık ya da terapi almak ‘online terapi’, ‘online psikoterapi’, ‘online danışma’, ‘uzaktan terapi’, uzaktan psikoterapi’ olarak adlandırılabilmektedir.

Psikiyatrik tanı ve tedavi hizmetlerinin internet ortamından çevrim içi olarak, telefon ya da başka bir iletişim aracı ile uzaktan sunulması ise telepsikiyatri olarak tanımlanmaktadır. 

‘Online psikiyatrist’ hizmeti sunan psikiyatristler aşağıda sıralanmıştır:

Online Hizmet Sunan Çocuk ve Ergen Psikiyatristleri

Uzm. Dr. Ali Korkmaz

Bir psikiyatrist arayışı içindeyseniz, öneri ya da tavsiye almak yanında size tavsiye edilen psikiyatrist ve psikiyatrik tedaviler hakkında bilgi edinmeye çalışın. İnternette geçen ‘en iyi psikiyatrist’, ‘işinin ehli’ gibi tümüyle kişisel yorumları aşırı önemsemeyin. Meşhur, ünlü, çok tanınan ya da popüler olmasının da sizin için onun en iyi psikiyatrist olacağının garantisi olmadığını unutmayın.

Psikiyatrist seçerken dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgi edinmek için lütfen tıklayınız.

Bu sayfada online hizmet sunan bütün erişkin ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanlarının adlarının bulunması hedeflenmektedir. Adı olmayan ya da bilgilerinde yanlışlık olan psikiyatri uzmanlarının durumu psikolojipsikiyatri@gmail.com adresine bildirmeleri rica olunur.