Psikoloji & Psikiyatri

Psikoloji ve psikiyatrinin internet adresi

Yrd. Doç. Dr. Onur Okan Demirci

Onur Okan Demirci - Onur Okan Demirci

Yrd. Doç. Dr. Onur Okan Demirci Kimdir?

 

Tıp fakültesini bitirdikten sonra Ermenistan sınırında bir köyde 2 yıl pratisyen hekimlik yaptı. Daha sonra tıpta uzmanlık sınavı sonrası Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi psikiyatri bölümünü kazandıktan sonra uzmanlık eğitimini bu hastanede tamamlayarak psikiyatri uzmanı unvanını aldı.

Bu süreçte özellikle ruhsal travma başta olmak üzere bir çok psikiyatrik rahatsızlık alanı ile ilgilendi. 2009 yılında yurtdışında EMDR eğitimi alarak Avrupa, Asya ve Avustralya da gönüllü olarak travma sonrası stres bozukluğu vakaları ile çalıştı. Bu süreçte gönüllü çalışmaları dışında 35 ülke gezmiş ve dünyayı tanımaya çalışmıştır.

Türkiye ye döndükten sonra uzman psikiyatrist unvanını alarak zorunlu hizmetini tamamladı. Zorunlu hizmet sonrası özel bir üniversitede Yrd. Doç. Dr. olarak dersler vermeye başladı. Şu an üniversitedeki kariyeri dışında kuruculuğunu gerçekleştirdiği Zi&oN Psikiyatri Akademisi’nde kendi özel hasta ve danışanlarına psikiyatri hekimliği yapmaktadır. Aynı zamanda ruh sağlığı alanında çalışan profesyoneller ve kurumsal firmaların gelişimi için ekibiyle birlikte eğitimler vermektedir.