Psikoloji & Psikiyatri

Psikoloji ve psikiyatrinin internet adresi

PSİKİYATRİST ADRESLERİ / KIRKLARELİ

Psikiyatri Uzmanı

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

psikiyatrist kırklareli - Psikiyatrist Kırklareli

Kırklareli

Uzm. Dr. Mehmet Arslan
Babaeski Devlet Hastanesi
Tel: 0 288 512 10 44

Uzm. Dr. Murat Volkan Balcı
Yıldız Mah. İstanbul Cad. No:100 Hilmi Özhisar Apt. Kat:1 Daire:4, Lüleburgaz
Tel: 0 288 417 77 71 – 0 532 574 99 86

Uzm. Dr. Huzeyfe Barham
Kırklareli Devlet Hastanesi
Tel: 0 288 214 10 43

Uzm. Dr. Damla İnhanlı
Lüleburgaz Devlet Hastanesi
Tel: 0 288 417 42 24

Uzm. Dr. Bengü Özcan
Kırklareli Devlet Hastanesi
Tel: 0 288 214 10 43

Uzm. Dr. Buket Pelin
Lüleburgaz Devlet Hastanesi
Tel: 0 288 417 42 24

Uzm. Dr. Kadir Can Tutuğ
Kırklareli Devlet Hastanesi
Tel: 0 288 214 10 43

Uzm. Dr. Utku Uzun
Lüleburgaz Devlet Hastanesi
Tel: 0 288 417 42 24

Bir psikiyatrist arayışı içindeyseniz, öneri ya da tavsiye almak yanında size tavsiye edilen psikiyatrist ve psikiyatrik tedaviler hakkında bilgi edinmeye çalışın. İnternette geçen ‘en iyi psikiyatrist’, ‘işinin ehli’ gibi tümüyle kişisel yorumları aşırı önemsemeyin. Meşhur, ünlü, çok tanınan ya da popüler olmasının da sizin için onun en iyi psikiyatrist olacağının garantisi olmadığını unutmayın.

Psikiyatrist seçerken dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgi edinmek için lütfen tıklayınız.

Psikiyatri uzmanına başvurmayı düşünenlerin aklını sıklıkla “psikiyatrist ne yapar?”, “psikiyatri doktorunun görevleri nelerdir?”, “psikiyatrist psikoterapi yapar mı?” ve “psikiyatrist ilaç yazar mı?” gibi sorular kurcalar. Bu soruların cevaplarını aşağıda bulabilirisiniz:

Tüm psikiyatristler her türlü ruhsal hastalığın (depresyon, major depresyon, depresif bozukluk, anksiyete bozukluğu, panik bozukluğu, yaygın anksiyete bozukluğu, yeme bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk, sosyal fobi, somatizasyon, hipokondriyazis, şizofreni, bipolar bozukluk, madde bağımlılığı, sigara bağımlılığı gibi) ilaç ve terapötik görüşme ile tedavisini yürütme yetkisine sahiptir. Ancak bazı psikiyatristler kendilerini belli alanlarda geliştirerek özel olarak o alanda çalışabilmektedirler. Yine özel eğitim alan psikiyatristler, eğitim aldıkları terapi (psikoterapi) yöntemini (aile terapisi, psikanaliz, bilişsel terapi, şema terapisi gibi) uygulayabilmektedirler.

Ruh sağlığı çalışanları içinde ilaç yazma yetkisi yalnız psikiyatristlerindir. Ancak psikiyatristlerin her hastaya ilaç yazdıkları doğru değildir. Psikiyatristler uygun gördükleri durumlarda hastalarını / danışanlarını ilaç kullanmadan izleyebilmektedirler.

Bu sayfada Kırklareli’nde çalışan bütün erişkin ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanlarının (adlarının, iş adreslerinin, muayenehane adreslerinin, web sitelerinin) bulunması hedeflenmektedir. Adı olmayan ya da bilgilerinde yanlışlık olan psikiyatri uzmanlarının durumu psikolojipsikiyatri@gmail.com adresine bildirmeleri rica olunur.