Psikoloji & Psikiyatri

Psikoloji ve psikiyatrinin internet adresi
 
Uzman Pedagog Sevil Yavuz
Uzman Pedagog Sevil Yavuz Kimdir?

Yavuz, Boğaziçi Üniversitesi, Psikolojik Rehberlik ve Danışmanlık ve Okul Öncesi Öğretmenliği olmak üzere iki lisans programından Yüksek Onur derecesiyle mezun oldu. Mezuniyetten sonra İngiltere’de çeşitli eğitim kurslarına ve seminerlere katıldı. Daha sonra Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini başarıyla tamamlayarak uzmanlığını aldı. Yavuz, şuanda Psikoloji alanında Doktora Eğitimine devam etmekte ve bu alandaki araştırmaları ve yenilikleri takip etmektedir.

Türkiye’de eğitim ve sağlık kurumlarına pedagojik danışmanlık yaptıktan sonra Türkiye’nin ilk Anne Babaların Becerilerini Geliştirme Merkezi olan “Parenting Skills & Counseling Center”ı açtı. Ailelere anne baba becerilerini geliştirebilmeleri için eğitim ve danışmanlık hizmeti, çiftlere de çift terapisi, evlilik danışmanı hizmeti vermektedir.

Aynı zamanda Milliyet Gazetesi www.milliyet.com.tr sitesinde Köşe yazarı olarak “Çocuk, Ergen ve Aile Psikolojisi” köşesinde düzenli olarak yazmaktadır. Çok iyi derecede İngilizce bildiği için yabancı uyruklu ailelere eğitim hizmeti sunmaktadır.

Ayrıca çeşitli sağlık, eğitim dergileri ve sitelerinde köşe yazarlığı yapmakta, TV Programları ve Haber Bültenlerinde uzman görüşlerini paylaşmakta, çeşitli firmalara kurumsal danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Şu anda P&G (Procter & Gamble)’ın Markası Prima & Orkid’in pedagojik danışmanlığını yapmakta, Prima Aile Enstitüsü (PAE)’nün uzman ekibinde yer almakta, www.orkid.com.tr ve www.kızlararasinda.com.tr, www.prima.com.tr sitelerinin içerik danışmanlığını yapmaktadır.

Uzmanlık Alanları
0-18 Yaş Çocuk ve Ergenlere Psikolojik Destek
Aile ve Çocuk Danışmanlığı
Holding ve Şirketlere Kurumsal Danışmanlık
Kurum ve Kuruluşlara Aile ve Çocuklarla İlgili seminerler
Medyaya (TV, Basın) Pedagojik Danışmanlık

Yaklaşık 13 senedir ailelerle çalışmaktadır. Çok iyi derecede İngilizce bildiği için yabancı uyruklu ailelere de danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Aldığı Eğitimler;
• PETD (Psikoloji Eğitimleri ve Terapileri Derneği)’den 1 senelik eğitim alarak “Aile ve Çift Terapisi” sertifika programını tamamladı.
• PETD (Psikoloji Eğitimleri ve Terapileri Derneği)’den WISC-R Zeka Testi uygulayıcı eğitim sertifikasını aldı.
• Psikolojik Testler Derneğinden T.A.T(Tematik Algı Testi) ve MMPI(Minesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) test eğitimleri almıştır.
• Psikolojik Testler Derneğinden “Çocuklarda Objektif Testler” Eğitimi aldı.
• ABD’li Dr.Byron ve Dr.Carol Norton tarafından eğitimi verilen “Experiential Play Therapy (Deneyimsel Oyun Terapisi) sertifikası almıştır
• Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Uzmanı, Prof. Dr. Mücahit Öztürk’ten “ Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı” Eğitimi aldı.
• Family Enhancement and Play Terapi” Merkezi Kurucusu PhD, Dr. Risë VanFleet tarafından verilen “Yoğunlaştırılmış Filial Therapy” eğitimi alarak Filial Terapist olarak ailelerle çalışmaya başladı.
• Gelişimsel Çocuk Nöroloji Derneği tarafından adaptasyon çalışması yapılan “Denver II Gelişim Tarama Testi” uygulama eğitimi aldı.
• Dr. Risë Vanfleet’ın tarafından geliştirilen “Child-Centered Play Therapy” eğitimini Dr. Rise Vanfleet tarafından aldı;
• Dr. Ender Uzundemir Marangoz’dan “Portage Eğitimi Paketi” sertifikası aldı.
• Good-Enough Harris Bir İnsan Çiz Testi, Bender Gestalt Görsel-Motor Algılama Testi, Burdon Dikkat Testi” eğitimi aldı.

www.pedagogsevilyavuz.com