Psikoloji & Psikiyatri

Psikoloji ve psikiyatrinin internet adresi

Uzman Psikolog Sinem Olcay Kademoğlu

Sinem Olcay Kademoğlu - Sinem Olcay Kademoğlu
Uzman Psikolog Sinem Olcay Kademoğlu Kimdir?
  2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Lisans eğitiminin bir kısmını State University of New York, Binghamton’da sürdürdü. Amerika’daki eğitimi sırasında erken dönem çocuk gelişimi, ebeveyn davranışları ve aile psikolojisi konularıyla ilgilenmeye başladı. Gelişim Psikolojisi alanındaki yüksek lisansını Koç Üniversitesi’nde tamamladı. Ebeveynlik uygulamaları ve çocukların zihinsel gelişimi arasındaki ilişkileri inceleyen tez çalışmasını Ruhr Universität Bochum’da yürüttü. Yüksek lisans eğitimi sırasında araştırma ve öğretim asistanlığı yaptı.

Daha sonra Amerika ve İngiltere’ye gözlemci olarak giderek, erken dönem anne baba eğitim programlarının uygulamalarını inceledi ve araştırma temelli, etkinliği saptanmış programların Türkiye’ye adaptasyonunu yaptı. Hazırladığı programları ailelere ulaştırmak amacıyla 2007 yılında İstanbul Parenting Class‘ı kurdu.

İstanbul Parenting Class’ta yürüttüğü anne baba eğitimi çalışmalarında, erken dönem çocuk gelişimi bilgisini pragmatik ve destekleyici bir yaklaşımla birleştirerek ebeveynlere çocuk yetiştirme konusunda bilimsel temelli danışmanlık sağlamaktadır., Remzi Kitabevi tarafından sırasıyla 2010 ve 2012 yıllarında yayımlanan ve çok sayıda baskısı yapılan Merhaba Bebek ve Annenin Rehberi isimli iki tane kitabı bulunmaktadır. Evli ve Pera isimli bir kız çocuk annesidir.

www.istanbulparentingclass.com